„Wolne lektury” w katalogu Biblioteki Publicznej w Gołczy

Oferta Biblioteki »  „Wolne lektury” w katalogu Biblioteki Publicznej w Gołczy

Kolekcja „Wolnych Lektur” została udostępniona poprzez katalog biblioteczny on-line SOWA2.  Informacje o zasobach zostały odpowiednio pogrupowane i zaindeksowane przez system biblioteczny, jednak sama treść „Wolnych Lektur” pozostała nienaruszona, aby nie naruszyć obowiązkowego prawa własności danych.

 

Projekt „Wolne Lektury”  realizowany jest we współpracy z   Biblioteką NarodowąBiblioteką Śląską oraz Biblioteką Elbląską, pod  patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

 

 W zbiorach tej biblioteki internetowej znajduje się ponad  2600 utworów, w tym wiele dzieł klasycznych, lektur szkolnych i kilkaset audiobooków.  Utwory te trafiły do domeny publicznej i zostały udostępnione w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w Internecie (m. in. pdf, mobi, epub, html).

 

Pobieranie plików jest całkowicie darmowe, dostępne przez 24 godziny na dobę dla wszystkich użytkowników naszego katalogu on-line.

 

 Czytelnik, który  przykładowo wpisze w wyszukiwarce „Lalka” Prusa, uzyska informacje o zbiorach tradycyjnych, dostępnych w bibliotece głównej i filii, oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej.

 

Jest to właśnie opis dzieła dostępnego z „Wolnych Lektur”, który można pobrać w całości lub we fragmentach w jednym z natywnych formatów dla e-czytników (.epub, .mobi) lub jako PDF.

Jeżeli dostępna jest wersja audio - pojawia się symbol nutki - możliwe jest jej  odsłuchanie.