Czy wojna jest dla dziewczyn? - październikowe spotkanie z książką

Dyskusyjny Klub Książki » Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci "Dzieci kontra książki" » Spotkania DKK dla dzieci w 2018 » Czy wojna jest dla dziewczyn? - październikowe spotkanie z książką

Październikowe spotkanie z książką uczniowie z klasy pani Danuty Ochockiej-Dymek poświęcili lekturze autorstwa Pawła Beręsewicza.

Razem z autorem zadawaliśmy sobie pytanie "Czy wojna jest dla dziewczyn?".

Na zakończenie cała klasa wzięła udział w grze "5 sekund", która okazała się bardzo zabawnym wyzwaniem zważywszy na małe ramy czasowe na udzielenie poprawnych odpowiedzi. Na przykładzie tej gry można się przekonać, że nie zawsze chodzi o wygraną, ale o dobrą zabawę w gronie przyjaciół.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK-u.

 

 

3 października (środa) 2018

 

 

Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama-lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy. Elka uczy się uważać na słowa. Radzić sobie, nie beczeć. I nawet robić opatrunki! I dochowywać najprzeogromniejszych tajemnic! A przecież jest tylko małą dziewczynką i nie powinna dźwigać tak wielkich ciężarów.

Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/czy-wojna-jest-dla-dziewczyn.html

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/czy-wojna-jest-dla-dziewczyn.html