Julek i Maja w labiryncie - czerwcowe spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub Książki » Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci » Spotkania DKK dla dzieci w 2018 » Julek i Maja w labiryncie - czerwcowe spotkanie DKK

Ostatnie przed wakacjami spotkanie DKK klubowicze spędzili z jedną z serii książek Ałbeny Grabowskiej.

Omawialiśmy  "Julek i Maja w labiryncie". Najbardziej fascynującą częścią historii okazały się ciekawostki o ludzkim mózgu, to im poświęciliśmy najwięcej czasu.

Jeżeli więc lekcje przyrody was nudzą sięgnijcie po tę książkę. Polecamy!

 

 

 

Julek i Maja przypadkowo wchodzą do gry komputerowej – i natychmiast orientują się, że toczy się ona we wnętrzu ludzkiego mózgu. Początkowo zafascynowani światem wirtualnym i spotkanymi tam intrygującymi bytami, nie chcą wracać do zwykłego życia. Napięcie rośnie, a decydująca bitwa przebiega dramatycznie. Czy uda im się znaleźć wyjście z gry i powrócić do zwykłego świata? Opowieść o 12-letnim Julku, chłopcu o niezwykłej wyobraźni i trudnościach szkolnych (dysleksja i nadruchliwość). Julek ponad wszystko uwielbia gry komputerowe. Pewnego razu, przez przypadek, trafia w sam środek gry. Początkowo zafascynowany światem wirtualnym, nie chce wracać do zwykłego życia. Stopniowo odkrywa jednak, że bycie w tym świecie nie jest tak przyjemne i bezpieczne, jak myślał. Próbuje powrócić do domu. Pomagają mu siostra, 8-letnia Maja, oraz mama Kasia, która za synem i córką wchodzi do świata gry. Mama i dzieci wędrują przez różne poziomy.

 

źródło opisu: Akapit Press, 2011

źródło okładki: Wydawca