Nowe przygody detektywa Pozytywki - lutowe spotkanie DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki » Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci "Dzieci kontra książki" » Spotkania DKK dla dzieci w 2019 » Nowe przygody detektywa Pozytywki - lutowe spotkanie DKK dla dzieci

Drugie w nowym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci poświęciliśmy książce "Nowe kłopoty detektywa Pozytywki".

Fantastyczna lektura. Gorąco polecamy!

Nowa nazwa dla klubu to: DZIECIAKI KONTRA KSIĄŻKI! Teraz czekamy na pomysły na logo lub plastyczne wariacje na temat nazwy klubu!

 

 

 

6 lutego  (środa) 2019

 

 

Druga część przygód sympatycznego właściciela i jedynego pracownika agencji detektywistycznej "Różowe Okulary", lubianego przez wszystkie dzieci i większość dorosłych, poza przestępcami i wrednym Martwiakiem - szefem konkurencyjnej agencji "Czarnowidz".

Czytelnicy znowu mają szansę kroczyć śladem Pozytywki i razem z nim rozwiązywać nawet najtrudniejsze zagadki, ucząc się przy tym logicznego myślenia i wyciągania właściwych wniosków.

Tym razem wspólnie odkryjemy, co ortografia ma wspólnego z dowodami w śledztwie, czy w Turcji pije się kawę po turecku, albo jak należy podlewać kaktusy.

Dzięki tej książce wszystkie dzieci (i dorośli też!) mogą chociaż na chwilę zostać detektywami.

 

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2014

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/