Noworoczny Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Relacje » Archiwum 2020 » Noworoczny Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej

17 styczna w hali sportowej w Gołczy odbył się Noworoczny Koncert Kolęd, który był zwieńczeniem pracy artystycznej  dzieci, młodzieży oraz seniorów  uczęszczających na zajęcia organizowane przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza.

 

W I części koncertu usłyszeliśmy 5 kolęd (Gdy się Chrystus rodzi, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Cicha noc, Do szopy hej pasterze, Gdy śliczna Panna) w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza.

Orkiestra funkcjonuje od 3 lat w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury. Dzieci i młodzież zaczynały w niej naukę od podstaw, czyli od nauki nut i poznawania instrumentów. Obecnie orkiestra skupia 23 osoby – w składzie podstawowym oraz 8 osób – znaboru z 2019 roku, a także wokalistkę.

Dyrygentem i instruktorem jest Piotr Święchowicz.

 

Po wspólnym kolędowaniu z Młodzieżową Orkiestrą Dętą swoje umiejętności zaprezentowały grupy taneczne : PRESTIŻ, SZAŁOWA 13,  SKRZATY, MINI SZOK, POWER.

Są to formacje tańca nowoczesnego. Przygodę z tańcem zaczęły od jesieni 2017 roku, ale w obecnych składach ćwiczą od października 2019. Zespoły trenują pod okiem wykwalifikowanego instruktora pani Aleksandry Gajos.

 

Swoje wieloletnie zaangażowanie i doświadczenie zaprezentował również Chór Ludowy „Koral”  śpiewając  kolędy: Gdy się Chrystus rodzi, Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem, Nad Betlejem.

 

Kolejnym punktem programu był koncert kolęd w wykonaniu chóru „Jutrzenka” działającego w Szkole Podstawowej w Gołczy pod kierunkiem pana Adama Dudka. Chór wykonał cztery kolędy: Kolędujmy panu, Kto wie, Dzisiaj w Betlejem, Pastuszkowie bracia mili.

W drugiej części koncertu Młodzieżowa Orkiestra Dęta zaprezentowała utwory muzyki rozrywkowej. Były to: Pomp and circumstance, Crocodille rock, Last Christmas, Farandolle, My Heart Will Go On, Marsz golden sun.

 

Dodatkową atrakcją koncertu była możliwość skosztowania świątecznych przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeżuśni oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wysocic.

 

Mamy nadzieję, że było to miłe przywitanie Nowego Roku.

Już dziś serdecznie zapraszamy za rok !!!