Ogólnopolski Dzień Seniora oraz koncert MOD Gminy Gołcza

Relacje » Archiwum 2018 » Ogólnopolski Dzień Seniora oraz koncert MOD Gminy Gołcza

Seniorzy to wyjątkowa grupa mieszkańców naszej Gminy. To ludzie,  którzy od pokoleń tworzą tę społeczność, którzy swoimi poczynaniami wpisują się w karty lokalnej historii oraz są autorytetami dla młodych. To właśnie z okazji ich święta Ogólnopolskiego Dnia Seniora spotkaliśmy się 20 listopada w Kulnie Senior+ w Mostku.

 

Prowadząca imprezę, kierownik Klubu  pani Urszula Jasłowska po przywitaniu zaproszonych gości złożyła seniorom życzenia, następnie oddała głos panu Wójtowi Lesławowi Blacha oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Gołcza panu Stanisławowi Makoli, którzy gratulowali seniorom wytrwałości, witalności i życzyli zdrowia oraz samych pogodnych dni. Do życzeń dołączyła się również Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Gołcza pani Maria Orłowska i dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Gołcza pani Bożena Hess.

Miłą niespodzianką było wręczenie przez pana wójta każdemu seniorowi pamiątkowego kubka oraz słodkości.

 

Kulminacyjnym punktem uroczystości był przygotowany specjalnie z tej okazji  koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza. Młodzież koncertowała  na kilku nowych instrumentach zakupionych w ramach projektu „Kultywowanie tradycji orkiestr dętych w Gminie Gołcza” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Gołcza przy współpracy Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Gołcza.

 

 

Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem i wspólnym  biesiadowaniem.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.