Poradnik hodowcy aniołów - majówka z DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki » Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci "Dzieci kontra książki" » Spotkania DKK dla dzieci w 2018 » Poradnik hodowcy aniołów - majówka z DKK dla dzieci

Klubowicze z DKK dla dzieci majówkę spędzili z wyjątkową książką Grzegorza Kasdepke.

Omawialiśmy "Poradnik hodowcy aniołów". Czytanie lektury zbiegło się w czasie z przystąpieniem do pierwszej komunii świętej, co pozwoliło popatrzeć na pewne rzeczy z szerszej perspektywy.

Klubowicze losowali zagadki z "anielskiego jaja" i odpowiadali na pytania dotyczące książki. Każda dobra odpowiedź była nagradzana.

Na zakończenie rozważyliśmy trudności związane z hodowlą nie tylko aniołów, bo jak się okazało klubowicze trochę na hodowli się znali. Życzymy więc powodzenia przyszłym hodowcą. Wszelkich porad radzimy szukać w książkach!

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

 

Czy w ogródku działkowym na warszawskiej Chomiczówce można hodować anioły? Na pewno można je tam zobaczyć, pod warunkiem, że ma się dziesięć lat i patrzy się z balkonu na ostatnim piętrze wieżowca.

Wzruszająca, a momentami straszna opowieść Grzegorza Kasdepke o niezwykłej przygodzie dziesięcioletniej Marty pomaga dzieciom zrozumieć i zaakceptować to, co w dzieciństwie najtrudniejsze: pojawienie się młodszego rodzeństwa, przemęczenie rodziców i to, że za rzadko mają czas dla swoich pociech.

"Poradnik hodowcy aniołów" zaczyna się jak realistyczne opowiadanie, by nagle przerodzić się w fantastyczną opowieść grozy. Od czasu "Koraliny" Neila Gaimana w polskich księgarniach nie było tak mocnej książki dla dzieciaków.

Ilustracje Łukasz Samsonowicz "Zimzonowicz".

 

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2329/1...»