Seans w domu egipskim - spotkanie DKK "Między Regałami"

Dyskusyjny Klub Książki » Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych "MIĘDZY REGAŁAMI" » Spotkania DKK w 2019 » Seans w domu egipskim - spotkanie DKK "Między Regałami"

Serdecznie zapraszamy na październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

Tym razem tematem dyskusji będzie powieść "Seans w domu egipskim".

 

Wszystkich chętnych zapraszamy po odbiór lektury.

 

 

październik 2019 (środa)

 

Dekadencja, wirujący stolik i zbrodniarz z zaświatów.

Jesień roku 1898. W Genewie zamachowiec wbija pilnik w serce cesarzowej Sissi, a do Krakowa przybywa Szatan – Stanisław Przybyszewski. Parę tygodni później eleganckie towarzystwo – w tym niezwykle podekscytowana profesorowa Szczupaczyńska – zbiera się w ekstrawaganckim Domu Egipskim, by wspólnie obserwować całkowite zaćmienie Księżyca oraz wziąć udział w seansie spirytystycznym.
Do stołu zasiądzie dwanaście osób. Jedna z nich już od niego nie wstanie.
Krakowska panna Marple czuje, że zagadki tej zbrodni nie uda się rozwiązać bez jej pomocy. Będzie musiała zaniedbać domowe obowiązki i Ignacego – ale przecież morderca sam się nie złapie.

Maryla Szymiczkowa, wdowa po prenumeratorze „Przekroju”, królowa pischingera, niegdysiejsza gwiazda Piwnicy pod Baranami i korektorka w „Tygodniku Powszechnym”. Po sukcesie "Tajemnicy Domu Helclów" i "Rozdartej zasłony" na stałe związana kryminałem, a od niedawna również ze spirytyzmem.

 

źródło opisu: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Seans-w-Domu-Egipskim/8226

źródło okładki: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Seans-w-Domu-Egipskim/8226