Sońka - kwietniowe spotkanie DKK "Między Regałami"

Dyskusyjny Klub Książki » Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych "MIĘDZY REGAŁAMI" » Spotkania DKK w 2019 » Sońka - kwietniowe spotkanie DKK "Między Regałami"

Czwarte w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych "Między regałami" poświęciliśmy książce Ignacego Karpowicza.

"Sońka"okazała się powieścią, której nie da się łatwo zaszufladkować. Wspaniała historia Sońki na na tel wojennej zawieruchy chwyta za serce.

Nie wszystkim przypadł do gust sposób jej opisania, ale byli też i tacy wśród klubowiczów, którzy rozpływali się w zachwycie dla tego dzieła.

Sprawdźcie sami!

 

 

 

 

17 kwietnia 2019 (środa) g

 

 

W życiu Sońki wszystko skończyło się dawno, dawno temu, wraz z wojną. Przeżyła i poczuła wtedy tyle, że później już ani żyła, ani czuła, mając jedynie wspomnienia i psią obrożę z gotyckim napisem. Przypadkowe spotkanie przy wiejskiej drodze daje początek opowieści, która wreszcie może zostać wysłuchana.

Powiernikiem Sońki zostaje Igor — wzięty reżyser teatralny — który niespodziewanie znalazł się gdzieś poza zasięgiem sieci komórkowych. Na bieżąco przekształca historię staruszki w sztukę teatralną, tworząc własną wersję wydarzeń. A kiedy zdawać by się mogło, że wyczerpał już limit pomysłów, w wiejskiej chacie pojawia się Ignacy, o którym Igor uporczywie próbował zapomnieć…

Sońka to wielka, ale kameralna, prosta, choć niełatwa, wyciszona, lecz kipiąca emocjami, pacyfistyczna, a jednocześnie brutalna historia przepełniona miłością. Autor wykorzystuje konwencję romansu wojennego, by opowiedzieć o kiedyś i teraz; o tu i tam; o piekle i raju pamięci.

Ignacy Karpowicz po raz kolejny zaskakuje, jeszcze bardziej zachwyca i udowadnia, że po sukcesach Balladyn i romansów oraz ości na dobre wszedł do literackiej superligi.

 

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/