Spotkanie DKK dla dzieci z "Trzynastym gościem"

Dyskusyjny Klub Książki » Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci "Dzieci kontra książki" » Spotkania DKK dla dzieci w 2019 » Spotkanie DKK dla dzieci z "Trzynastym gościem"

Na piąte  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci "Dzieci kontra Książki" zaprosiliśmy "Trzynastego gościa".

Tym razem z Dawidem i Larisą prześledziliśmy tajemnicę nieczynnej kopalni.

"Trzynasty gość" autorstwa Martina Widmarka to lektura godna polecenia. Zapraszamy do biblioteki po dlasze części przygód Dawida i Larisy.

 

 

 

15 maja  (środa) 2019

 

Głęboko pod ziemią, w nieczynnej kopalni, dzieją się dziwne rzeczy. Wręcz niepojęte! Dawid i Larisa znaleźli się tu, podążając za pewnym szkockim wynalazcą, który w tajemniczy sposób zniknął w jednym z szybów. Gdy w zaskakująco rozświetlonych podziemnych korytarzach Larisa staje oko w oko z samą sobą, oboje czują, że muszą rozwikłać zagadkę tego miejsca. Już niebawem przekonają się, że nie tylko oni są w niebezpieczeństwie, ale że zagrożona jest cała ludzkość!

Dawid i Larisa to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.

Dawid i Larisa to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.

Ilustracje Katarina Strömgård.

 

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/trzynasty-gosc.h

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/trzynasty-gosc.h...