Zbłocona - styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Między Regałami"

Dyskusyjny Klub Książki » Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych "MIĘDZY REGAŁAMI" » Spotkania DKK w 2019 » Zbłocona - styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Między Regałami"

Pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych "Między regałami" poświęciliśmy kolejnej książce autorstawa J.C. Oates.

Tym razem tematem dyskusji była "Zabłocona".

Po kolejnej lekturze możemy stwierdzić z całą pewnością, że klubowicze z Gołczy nie są fanami pisarstwa Oates.

 

23 stycznia 2019 (środa)

 

Nowa powieść jednej z najwybitniejszych amerykańskich pisarek opowiada o wysokiej cenie sukcesu, o pierwszej w historii kobiecie na stanowisku rektora elitarnego uniwersytetu, którą dopadają demony przeszłości.

Matka porzuca dziecko w błotnistym zalewisku rzeki. Zrządzeniem losu dziewczynka przeżywa. Pełne dobrych chęci małżeństwo, które ją adoptuje, stara się ukryć zatruwającą jej duszę historię za pozornie szczelnym murem systemu wartości klasy średniej. Murem, który zadziwiająco łatwo kruszy się pod naporem przeszłości... Wybitna powieść psychologiczna, zaliczana do największych osiągnięć autorki, w której odważnie i w przejmujący sposób opowiada o napięciu między dzieciństwem a dorosłością, prawdą a wyobrażeniem, sferą publiczną i prywatną, czyli o życiu wewnętrznym współczesnej kobiety.

 

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2014

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/