Plecy

Witamy w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury Gminy Gołcza im. ks. dra Jana Piekoszewskiego – Gołcza 69.

Zapraszamy też do naszej  Filii Biblioteki Publicznej w Wysocicach – Wysocice 45 oraz Ośrodka Animacji Kultury – Gołcza 69.

Informacje o godzinach otwarcia znajdziesz na naszej stronie internetowej https://bioak.golcza.pl w banerze zapraszamy do naszych bibliotek.

Informacje o naszym księgozbiorze i dostępności zbiorów znajdziesz w  katalogu bibliotecznym, dostępnym na naszej stronie www w zakładce: katalog w menu górnym.

Nasze zbiory: książki, audiobooki, filmy wypożyczamy na zewnątrz i udostępniamy na miejscu. Czytelnik może w katalogu przeglądać, zamawiać i prolongować książki.

Biblioteka to również miejsce spotkań. W swojej ofercie mamy różnorodne wydarzenia kulturalne, spotkania autorskie, wystawy, konkursy,  lekcje biblioteczne, warsztaty organizowane dla różnych grup wiekowych, o których informujemy na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

Prowadzimy Czytelnię Komputerową, Kącik Prasowy, Kółko Gier Planszowych, Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży oraz biblioteczną grupę zabawową dla rodziców z małymi dziećmi.

Jeśli chcesz zostać naszym czytelnikiem i masz ukończone 18 lat, przyjdź do nas i na miejscu załóż swoje konto biblioteczne. Jeśli nie jesteś pełnoletni, przyjdź z opiekunem prawnym, który wypełni i podpisze formularz zapisu. Możesz też zapisać się internetowo, a formalności dopełnić przy pierwszej wizycie.

Jeżeli chcesz uzyskać pomoc w zaplanowaniu Twojej wizyty w naszej bibliotece, dopytać o dostępność zbiorów, zarezerwować książki  to zadzwoń do nas 12 388 60 44 lub napisz maila bioak@op.pl.

W zakładce OAK – Ośrodek Animacji Kultury znajdziesz informacje na temat: Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza, Orkiestry Dętej „Czapelanka”, Chóru Ludowego „Koral”, tańca nowoczesnego, Szkółki Karate, zajęć baletowych, aerobiku oraz pozostałych zajęć, które znajdują się w naszej ofercie.

Dokładamy wszelkich starań by każdy kto nas odwiedza czuł się komfortowo i uzyskał potrzebną pomoc oraz dostęp do różnorodnej oferty kulturalnej. Nasza biblioteka jest miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich użytkowników. Zapraszamy do Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Gołcza!