Franek Einstein czyli klubowe zaproszenie do świata wiedzy i fantastyki

Dyskusyjny Klub Książki » Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci "Dzieci kontra książki" » Spotkania DKK dla dzieci w 2018 » Franek Einstein czyli klubowe zaproszenie do świata wiedzy i fantastyki

Październikowe spotkanie z książką poświęcimy lekturze autorstwa Jona Scieszki.

Omawialiśmy jedną z cyklu książek pt. "Franek Einstein i elektryczny palec".

Przy takiej książce nie mogło zabraknąć eksperymentów pokazujących trzy zasady dynamiki i działanie ładunków elektrycznych.

Były więc autka, kulki i duży balon - włosy stawały dęba, ale u naukowców podobno to normalne...

 

 

 

24 października (środa) 2018

 

 

 

Zapraszamy do świata, który łączy przygodę, wiedzę i fantastykę.
W drugim tomie przygód genialnego dziecięcego naukowca i wynalazcy, jakim jest Franek Einstein, bohater razem ze swoim najlepszym przyjacielem Watsonem, robotem Klinkiem oraz Klankiem po raz kolejny rywalizują z Tobiaszem Edisonem, kolegą z klasy i arcywrogiem Franka. Tym razem chodzi o odkrycie nowego źródła energii.
Franek stara się udoskonalić jeden z wynalazków Nikoli Tesli, czyli „elektryczny palec”. Ten gadżet pozwali czerpać prąd z dowolnego miejsca. Tym samym pozwoli mieszkańcom Midville na korzystanie z bezprzewodowej energii słonecznej.
To jednak oznacza, że Franek uniemożliwi Edisonowi przejęcie kontroli nad prądem i światłem w mieście. Chłopiec chce zmonopolizować jej źródła, żeby zarobić mnóstwo szmalu!
Czas ucieka. Tylko Franek, Watson, Klink i Klank są w stanie powstrzymać Edisona…

 

źródło opisu: https://sklep.gwfoksal.pl/franek-einstein-i-silnik...(?)

źródło okładki: https://sklep.gwfoksal.pl/franek-einstein-i-silnik...»