Lekcja historii w Czaplach Małych - nowy projekt gołczańskiej biblioteki w ramach Programu "Niepodległa"

Relacje » Archiwum 2018 » Lekcja historii w Czaplach Małych - nowy projekt gołczańskiej biblioteki w ramach Programu "Niepodległa"

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza uzyskała dofinansowanie na realizację projektu pn: "Lekcja historii w Czaplach Małych".

 

Projekt będzie polegał na upowszechnieniu wiedzy o drodze do odzyskania niepodległości poprzez organizację 14 października 2018 lekcji historii w Czaplach Małych.
Głównym wydarzeniem będzie uhonorowanie kombatanta, mechanika Dywizjonu 303 Józefa Palimąki, koncert zespołu HELOU "Niepodległa Dziś" oraz gra terenowa "Historia ożywiona".
Wydarzeniu towarzyszyła będzie wystawa wypożyczona z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi "Legiony Piłsudskiego", prezentacja grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych "Jodła". Uroczystość uświetnią koncerty pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej "Czapelanka" i Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Odbędzie się też lekcja śpiewu pieśni patriotycznych poprowadzona przez młodzieżowy chór "Jutrzenka". Młodzież licealna z klas mundurowych zaprezentuje pokaz musztry paradnej. Na scenie w repertuarze patriotycznym zaprezentują się seniorzy z Klubu Senior+ z Mostku. Dla najmłodszych odbędą się warsztaty patriotyczne: zagadki, rebusy,malowanie flagi na twarzy itp.

Uczestnicy wydarzenia otrzymają broszury "Ślady Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gminie Gołcza".

Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tej wielkiej lekcji historii wpisującej się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

 

 

Koszt całkowity projektu - 34 070,00 zł.

Dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa" - 27 300,00 zł.