LETNIA ROWERJADA pod hasłem "Czytam bo lubię"

Relacje » Archiwum 2017 » LETNIA ROWERJADA pod hasłem "Czytam bo lubię"

 

W LETNIEJ ROWERIADZIE 12 sierpnia wzięło udział około 30 uczestników, razem pokonali  2235 km, co jest niesamowitym wynikiem zważywszy na deszczową pogodę.

Trasę z Miechowa do Gołczy i z powrotem pokonywano przez dziesięć godzin, a przejechane kilometry zamieniano na punkty.

Każdy, kto zdobył minimum 10 pkt otrzymywał pamiątkowy Certyfikat Udziału.

Roweriada była częścią ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy bibliotekarz" i odbywała się pod hasłem „Czytam, bo lubię”. Rajd oprócz aktywnego spędzania czasu wolnego promował przede wszystkim czytelnictwo. Przygotowano z tej okazji Bonusowy Punkt Kontrolny w Wysocicach. Uczestnicy, którzy zdecydowali się odwiedzić tego dnia na rowerze Filię Biblioteki publicznej w Wysocicach otrzymywali prezent w postaci darmowej książki. Akcję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Organizator – Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza oraz Sekcja Rowerowa CKiS w Miechowie składają gratulacje uczestnikom i dziękują osobom, które obsługiwały Punkty Kontrolne: w Miechowie – Marcin Durman, Marcin Laszczak, Eryk Dźwigała i Małgorzata Czekaj, w Wysocicach - Iwona Durbas, w Gołczy - Bożena Hess, Agnieszka Skotnicka, Dominika Gajos, Weronika Perek i Renata Kozłowska.