LINK DO PRZYSZŁOŚCI - czyli spotkanie z młodym profesjonalistą

Relacje » Archiwum 2013 » LINK DO PRZYSZŁOŚCI - czyli spotkanie z młodym profesjonalistą

 

 

Młodzież biorąc udział w zabawie wprowadzającej pod hasłem "Mógłbym/mogłabym być..."  zapoznała się z listą zawodów, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości. Wspólnie odkrywaliśmy przy okazji tajniki różnych zawodów takich jak  np. rezydent; nanotechnolog, merchandiser, projektant aplikacji sieciowych i multimedialnych.

Uczestnicy podzieleni na cztery grupy, „dopingowani” możliwością zdobycia bajecznie kolorowych kulek dla dzieci wzięli udział w quizie, który pozwolił im się zorientować w aktualnej sytuacji i trendach rynku pracy oraz nowych technologii. Mimo iż zadanie to okazało się niełatwe, zwycięzcom udało się zyskać 2/3 punktacji.

Na zakończenie przyszedł czas na rozdanie materiałów, ogłoszenie konkursu, wypełnienie ankiet i pamiątkowe zdjęcie. Zdjęcia ze spotkania dostępne są w naszej galerii.

Spotkaniu towarzyszył poczęstunek, który z racji tłustego czwartku składał się gównie z kawy i pączków!!!

W organizacji spotkania pomagali wolontariusze BiOAK, którzy zajmowali się m.in. przygotowaniem sali oraz tworzeniem fotorelacji.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Michał „rysiek” Woźniak

 

Prezes Zarządu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Haktywista zajmujący się prawami człowieka w erze cyfrowej, orędownik Wolnego Oprogramowania, rzecznik prywatności i anonimowości on-line; ekspert wolontariusz Fundacji Panoptykon; współorganizator hakatonów społecznych SocHack; członek założyciel Warszawskiego Hackerspace’a, członek grupy Telecomix. Poprzednio kierownik techniczny Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA na Politechnice Warszawskiej oraz student Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. 

 

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Wiecej informacji o projekie na stronie: http://linkdoprzyszlosci.pl/