Mózg i jego zagadki - warsztaty

Relacje » Archiwum 2018 » Mózg i jego zagadki - warsztaty

19 września w bibliotece w Gołczy zorganizowano cykl warsztatów edukacyjnych pod hasłem „Mózg i jego zagadki”.

 

W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy Ia i Ib, klasy IVa, Klasy VIIa i VIIb oraz dorośli i seniorzy z Klubu Senior+ w Mostku.

Uczestnicy spotkania razem z prelegentką odkrywali tajemnice ludzkiego mózgu i role poszczególnych jego części. Dla najmłodszych pani Wanda przygotowała model mózgu uszyty z różowego kocyka, który wzbudził zachwyt dzieci.

Podczas zajęć można było się dowiedzieć co lubi nasz mózg i jak dobrze go odżywiać, oraz dlaczego jedne rzeczy zapamiętujemy z łatwością a niektóre sprawiają nam straszny problem.

 

 

Spotkaniom towarzyszyły zadania przygotowane w oparciu o konkretna literaturę, bo - jak zapewniała pani Wanda - warto ćwiczyć swój mózg by zachować go w jak najlepszej formie.

 

Warsztaty prowadziła dr Wandę Matras-Mastalerz, certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik Uniwersytetu Dzieci i Rodziców przy UP w Krakowie oraz kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

 

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Książka na receptę dla małych i dużych" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.


Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

w ramach programu Partnerstwo dla książki.

 

Portal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich