Rozdarta zasłona - lektura DKK na luty

Dyskusyjny Klub Książki » Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych "MIĘDZY REGAŁAMI" » Spotkania DKK w 2018 » Rozdarta zasłona - lektura DKK na luty

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych "Między regałami" poświęcone było książce "Rozdarta zasłona”.

Cykl o profesorowej Szczupaczyńskiej zachwyca, szczególnie jeżeli chodzi o warstwę językową, o sposób oddania klimatu Krakowa z 1985 roku.

Książka zebrała same pozytywne recenzje od klubowiczów. O takich książkach chce się dyskutować! Czekamy na dalsze śledztwa z profesorową Zofią Szczupaczyńską w roli głównej.

 

 

7 lutego 2018 (środa)

 

Pod willą Rożnowskich wielkie zbiegowisko - Wisła wyrzuciła na brzeg zwłoki młodej dziewczyny.
W domu profesorostwa Szczupaczyńskich nie mniejsza tragedia: Karolcia - dopiero co przyuczona do służby - niespodziewanie złożyła wymówienie.
A tu zbliża się Wielkanoc i Zofia Szczupaczyńska musi się zająć całym domem, mając do dyspozycji zaledwie jedną służącą! Wie jednak, że jej obywatelskim obowiązkiem jest pomóc w znalezieniu sprawcy morderstwa nad Wisłą. Nawet jeśli będzie zmuszona złamać większość zasad statecznej matrony. Czy uda jej się zedrzeć zasłonę skrywającą mroczne oblicze Krakowa 1895 roku?

Po bestellerowej Tajemnicy Domu Helclów Maryla Szymiczkowa powraca z nowym śledztwem. Jeszcze więcej sekretów skrywanych w krakowskich kamienicach, spora dawka namiętności i jeszcze większa porcja humoru.

Maryla Szymiczkowa, wdowa po prenumeratorze „Przekroju“, królowa pischingera, niegdysiejsza gwiazda Piwnicy pod Baranami i korektorka w „Tygodniku Powszechnym“. Po sukcesie Tajemnicy Domu Helclów postanowiła związać się na stałe z kryminałem.

 

źródło opisu: https://web.facebook.com/jacek.dehnel

źródło okładki: https://web.facebook.com/jacek.dehnel