Twardy orzech do zgryzienia - majowe spotkanie z książką klasy IIb

Relacje » Archiwum 2018 » Twardy orzech do zgryzienia - majowe spotkanie z książką klasy IIb

 

Na majówkę w bibliotecznej altanie uczniowie z klasy IIb pani Danuty Ochockiej-Dymek zabrali smaczne kanapki i dobrą lekturę.

Omawialiśmy zestaw opowiadań Renaty Piątkowskiej "Twardy orzech do zgryzienia".

Oprócz kanapek uczniowie rozgryzali pytania ukryte w jajkach niespodziankach. Nagroda ukryta w środku trafiała do tego, kto udzielił prawidłowej odpowiedzi.

Grupa poradziła sobie znakomicie, więc mogliśmy przystąpić do finałowego zadania, które polegało na utworzeniu łańcucha umiejętności przypominającego ten, który zrobił bohater z ostatniego opowiadania w książce. Nasz kolorowy łańcuch zawierał wszystkie umiejętności, które uczniowie klasy drugiej zdobyli w tym roku. Najczęstszym tegorocznym talentem była umiejętnośc dzielenia. Gratulujemy!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

21 maj 2018 (poniedziałek)

 

 

 

Każdy czasem ma twardy orzech do zgryzienia - trudny problem, z którym trzeba się zmierzyć. Bohaterowie tej książki również. Amelka pomaszerowała przed siebie i się zgubiła. Kuba bał się szczepienia. Franek postanowił udowodnić siostrze, że jest czarodziejem. Oliwka musiała nauczyć się opieki nad wymarzonym żółwiem, a Adaś znaleźć sposób, by pomóc sąsiadce. Jak sobie poradził? O tym dowiecie się, czytając dowcipne i pouczające opowiadania Renaty Piątkowskiej.

 

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: azymut.pl